Telefón:

0905 351 001

E-mail:

grochova.ivana@gmail.com

Adresa:

Koceľova 17, Bratislava

Biochemické tkanivové soli 

tvorí súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život. Sú pripravené spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Z tohto dôvodu sa nazývajú aj tkanivové soli. Sú univerzálne, nachádzajú sa v Zemi, vo všetkom živom a aj vo vesmíre.

Ide o zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme – v jeho tkanivách a krvi. Ich rovnováha a správny pohyb sú nevyhnutné pre udržanie zdravia. Získavame ich prirodzene z potravy, avšak dnešné poľnohospodárstvo nám neposkytuje potraviny s dostatkom minerálnych látok. V dôsledku toho a aj v dôsledku zvýšenej fyzickej alebo duševnej záťaže dochádza k narušeniu rovnováhy esenciálnych minerálnych živín, čo sa nakoniec môže prejaviť zdravotnými problémami.

Soli sa niekedy označujú aj ako Schüsslerove tkanivové soli podľa nemeckého lekára Wilhelma H. Schüsslera (1821 – 1898), ktorý identifikoval a určil dvanásť základných minerálnych solí. Svojimi výskumami dospel k záveru, že nedostatok niektorej z týchto solí vedie k narušeniu bunkového metabolizmu a postupne k narušeniu zdravia. Biochemické tkanivové soli sa pripravujú homeopatickým spracovaním pri riedení D6. Napriek tomu nejde o homeopatiká, pretože obsahujú účinnú látku, ktorú telu dokážu doplniť.

Tkanivové soli pomáhajú prirodzenej samoliečiacej, čistiacej a regeneračnej schopnosti tela. Poskytujú bunkám esenciálne anorganické živiny na obnovenie rovnováhy a re-energetizáciu. Možno ich používať ako prevenciu na nastolenie vnútornej bunkovej rovnováhy. Nerovnováha sa môže prejavovať únavou, nespavosťou, problémami s trávením a vylučovaním, bolesťami kĺbov, nezdravou pokožkou, jemnými vlasmi, kazivosťou zubov, alergiami a množstvom ďalších nepríjemných symptómov. Tkaninové soli sú však vhodné aj na riešenie akútnych zdravotných problémov (ako sú napríklad zápaly, kolika, menštruačné bolesti, riedenie krvi, nádcha, únava, pálenie záhy a pod.). Niekedy je na dosiahnutie žiadaného výsledku potrebné užívať viacero tkanivových solí súčasne.

Ponúkam vám poradenstvo pri výbere vhodných tkanivových solí podľa vašich symptómov.

Používam biochemické tkanivové soli značky Biomineral, pripravované Lekárňou Vicky Wall v Bratislave.

Konzultácia trvá 30 minút.