O mne

Kraniosakrálnej terapii  sa venujem už deviaty rok. Kurz som absolvovala u nemeckého lektora Ulricha Hesseho v rokoch 2009 – 2010.

Ak chcete vedieť viac… 

Vyštudovala som žurnalistiku na Filozofickej fakulte UK a takmer 20 rokov som pracovala v rôznych slovenských týždenníkoch a mesačníkoch. V štyridsiatke som nečakane po rokoch diagnostikovanej neplodnosti spontánne otehotnela a narodila sa nám dcéra Johanka. Obrátilo to môj svet hodnôt i profesionálnu orientáciu.

Už pred narodením dcéry som sa päť rokov venovala či-kungu a tai-či. Aby som lepšie spoznala samu seba, absolvovala som 430 hodín výcviku Klientom centrovaného poradenstva a psychoterapie. Po narodení dcérky som sa viac zamerala na prácu s deťmi, zoznámila som sa so základmi Montessori pedagogiky a Waldorfskej pedagogiky. Som certifikovaná inštruktorka masáží dojčiat CIMI (Certified Infant Massage Instructor) a absolventka akreditovaného kurzu Pohybová výchova detí v predškolskom veku, čo ma priviedlo k pravidelným cvičeniam pre mamičky s deťmi od 6 mesiacov do 3 rokov pod názvom Svetielka. Tiež som si spravila kurz Predpôrodnej prípravy pod vedením Patrika Bálinta, vďaka ktorému som pochopila súvislosti medzi naším prenatálnym a súčasným životom….

Najväčším objavom pre mňa však je kraniosakrálna terapia, umenie jemného dotyku. V kraniosakrálnej terapii mám možnosť dostávať sa do kontaktu s prúdom života v nás, s prítomným okamihom, nechať sa unášať čistým bytím. Je to spôsob, ako môžem byť ľuďom skutočne blízko, prijímať ich takých, akí sú, nechať sa viesť múdrosťou ich tela a podporiť ich v procese, ktorým práve prechádzajú. Je to cesta, ako vrátiť ľuďom ich vnútornú silu a motiváciu pre zmenu, potrebnú na zlepšenie zdravia a psychickej pohody. Pomáha mne i mojim klientom nájsť svoj stred, spojenie so zdrojom vnútornej sily a poznania.

Prekonať rôzne obmedzujúce presvedčenia a programy mi pomohol kurz metódy RUŠ (Rýchla a účinná zmena skutočnosti K. Nejedlého) a nájsť si svoje miesto v živote a usporiadať vzťahy mi pomohli semináre rodinných konštelácií. Aby som ešte lepšie vnímala ľudské telo, absolvovala som akreditovaný Kurz klasickej masáže, kurz Viscerálnej osteopatie (brušná dutina), úvod do techniky Spineworks a kurz Metamorfnej techniky. To som doplnila o poradenstvo v oblasti Schüsslerových tkanivových solí.

V bodoch:

 • Kurz Silvovej metódy (1993)
 • 430 hodín výcviku Klientom centrovaného poradenstva a psychoterapie (Inštitút rozvoja osobnosti, PhDr. Ľ. Dobšovič,1996 – 2000)
 • Reiki 1. a 2. stupeň (2000)
 • Tai či a či kung (učiteľ shifu Dai Chao, 1999 – 2004)
 • Vzdelávací seminár Montessori pedagogiky, (základná filozofia, aktivity každodenného života….2008)
 • Inštruktorka masáží dojčiat (Kirsty Harthown, IAIM – Medzinárodná asociácia masáží dojčiat, 2009)
 • Facilitátorka kraniosakrálnej terapie (vzdelávala som sa u nemeckého lektora a terapeuta Ulricha Hesseho – Nijesha, rozsah 192 hodín, 2009 – 2010),
 • Viscerálna terapia (ošetrenie orgánov brušnej dutiny, Ulrich Hesse, 2010)
 • Akreditovaný kurz Pohybové vzdelávanie detí v predškolskom veku (organizované O.Z. Babyfit, 2010)
 • Biochemický systém a farby (kurz Schüsslerových tkanivových solí, 2010)
 • Nadstavbový kurz Ako sa hýbu bábätká (organizované O.Z. Babyfit, 2011)
 • Kurz výučby Metódy RUŠ 1. stupeň (2011)
 • Nadstavbový kurz Princípy kreatívneho pohybu pri práci s deťmi (organizované O.Z. Babyfit, 2012)
 • Metamorfná technika I. a II. stupeň (Jitka Třešňáková, Inspirála, 2012, 2013)
 • Masér klasickej masáže (Akreditované rekvalifikačné centrum, 2013)
 • Kurz predpôrodnej prípravy (Patrik Bálint, rozsah 112 hodín, A centrum Praha, 2014)
 • Úvod do techniky Spineworks (Mina Bubuka, 2015)
 • Výcvik rodinných konštelácií u Zdeňky Tuškovej (2018)

Referencie

Tomáš Čapla: Mám 35 rokov,  trpel som od detstva migrénami a bolesťami hlavy aj viackrát do týždňa. Dvakrát som bol u Vás na kraniosakrálnej terapii v júni a raz v júli. Aj touto cestou by som sa vám chcel ešte raz poďakovať z celého srdca, pretože bolesti úplne ustúpili, život sa mi zmenil k lepšiemu. Je to super pocit, keď už nemusím riešiť, či môžem ísť tam či onam bez toho, aby som sa trápil nad tým, či ma rozbolí hlava alebo nie. Hltal som kvantá tabletiek od bolesti, od terapie som užil možno 3 – 4, aj to len zo strachu, keď som dostal mierne náznaky, že by mohla vypuknúť bolesť, ktoré po chvíli zmizli. Nedávno som Vás odporučil aj mojej známej Mirke Martinkovej, ktorá trpela menštruačnými bolesťami a po prvej terapii s Vami sa jej najbližší mesiac už nedostavili. Veľmi si Vás pochvaľovala a tiež je nadmieru spokojná.

Miroslava Toušková: K pani Ivane Bánovej chodím už tretí rok a vždy mi dokázala pomôcť, keď už zlyhávali všetky ostatné dostupné možnosti. Trápia ma problémy s chrbticou a bolesti bedrových kĺbov. Kraniosakrálna terapia ma svojimi účinkami zakaždým doslova zachráni. Po terapii sa cítim uvoľnenejšia a akútna bolesť ustúpi v priebehu jedného dňa. Pani Bánová je milá, vždy mi poradí a všetko trpezlivo vysvetlí. Odporúčam, oplatí sa vyskúšať.

Zásady ochrany osobných údajov